Skup monet

Skup monet – Warszawa

Specjalną uwagę w naszej działalności przywiązujemy do skupu monet (Warszawa). Słownik tak definiuje przedmiot Państwa i naszego zainteresowania: “pieniądz kruszcowy, zwykle w kształcie płaskiego krążka z wybitym na nim godłem państwowym lub wizerunkiem i napisem oznaczającym wartość”. Tzw. bilon jest u nas w cenie. Numizmaty wyceniamy starannie.

Jakie numizmaty można u nas zbyć

Możesz natknąć się na nasz znany lombard w centrum Warszawy i zadać sobie to pytanie. Spotykamy się z prawdziwymi pasjonatami numizmatyki, osobami, które zgromadziły znaczne kolekcje, ale nierzadko rozmawiamy także z ludźmi, którzy w pewnych okolicznościach weszli w posiadanie cennego bilonu i jego wartość kolekcjonerską lub sentymentalną chcą zamienić na żywą gotówkę.

Mamy prawo sądzić, że z punktu widzenia osoby zbywającej numizmaty, nasz lombard na Woli w Warszawie jest najlepszym miejscem dla tego typu operacji. Przyjmujemy marki niemieckie, rosyjskie ruble, amerykańskie dolary, franki szwajcarskie, guldeny holenderskie… Lista nie zamyka się, ponieważ jesteśmy otwarci na rzetelną rozmowę o wszystkich numizmatach.

Zasady wyceny i inne reguły, które stosujemy

Pierwszą informacją dla naszych klientów jest to, że stosujemy standardowe kryteria wyceny. Znaczy to, że Wasze numizmaty zostaną wycenione zgodnie ze sztuką i wiedzą naszych rzeczoznawców. To nie jest powszechna praktyka, niestety. Często nawet za bardzo dobre numizmaty oferowane są zaniżone ceny, które przedstawiają ludzie nie znający się na wartości tych przedmiotów. U nas badamy każdy przypadek dokładnie, spoglądamy także na aktualnie obowiązujące tabele, bierzemy pod uwagę swoistość i wyjątkowość niektórych egzemplarzy. Dlatego oferujemy tak dobrą wycenę, która natychmiast i od ręki zmienia się w gotówkę wypłacaną wprost do Państwa kieszeni.

Dlaczego się wyróżniamy

Możemy o tym mówić z dumą: na rynku funkcjonujemy dostatecznie długo, aby profesjonalizm stał się naszą drugą naturą. O pierwszym czynniku wyróżniającym nas na tle konkurencji już wspomnieliśmy: po prostu oferujemy najlepszą wycenę. Po drugie w naszej pracy zawsze towarzyszy nam perspektywa obejmująca unikalność zbywanych przedmiotów. Po trzecie wszystko u nas jest jawne i przejrzyste, nie stosujemy żadnych chwytów, które byłyby nieetyczne. Po czwarte – lubimy rozmawiać. To ważne z punktu widzenia klienta, ponieważ nie jest on poddany żelaznym i nieprzekraczalnym wymogom, ale za każdym razem może wnieść coś do wspólnej sprawy i wpłynąć na wynik negocjacji. Poza tym gotówkę wypłacamy natychmiast po zawarciu umowy i zapewniamy pełen komfort obsługi.

Wartość, cena, pieniądz

Rozróżniamy te pojęcia. Wartości bywają różne: osobiste przywiązanie do przedmiotu, wartości artystyczne i historyczne numizmatów, unikalność też jest wartością. Cena, a raczej wycena, zawsze ma swoje wymierne odzwierciedlenie w pieniądzu. Pieniądz jest wartością oczywistą. Zatem nasza działalność polega na zamianie jednych wartości na inne. Punktem, w którym dokonuje się ta przemiana jest wycena – a ta jest u nas rzetelna i odzwierciedla wartość numizmatu.

Złota moneta kolekcjonerska Fast Lombard

Rubel rosyjski

* 5 rubli
* 7,5 rubla
* 10 rubli
* 15 rubli

Złota moneta kolekcjonerska - Wilhelm II Deutscher -Fast Lombard

Marki niemieckie

* 10 marek
* 20 marek

Złota moneta kolekcjonerska, Królowa Elżbieta Fast Lombard

Dolar kanadyjski

* 10 dolarów
* 20 dolarów

Złota moneta kolekcjonerska Fast Lombard

Dolar amerykański

* 20 dolarów
* 10 dolarów
* 1 dolar
* 5 dolarów
* 50 dolarów

Złota moneta kolekcjonerska Fast Lombard

Suwereny brytyjskie

* SUWEREN
* 1 funt
* 2 funty
* 5 funtów

Złota moneta kolekcjonerska Fast Lombard

Franki szwajcarskie i francuskie

* 20 franków
* 10 franków francuskich

Złota moneta kolekcjonerska Fast Lombard

Monety austriackie

* 1 dukat
* 4 dukaty
* 10 koron
* 20 koron
* 100 koron

Złota moneta kolkecjonerska Fast Lombard

Gludeny holenderskie

* 10 guldenów
* 4 guldeny
* 8 guldenów

Moneta kolekcjonerska Fast Lombard

Monety bulionowe

* Krugerrand
* Maple Leaf
* Buffalo
* Wiener Philharmoniker
* American Gold Eagle